ПОЧЕЛИ СКУПОВИ ШИРОМ СРБИЈЕ, ВИОРЕ СЕ ТРОБОЈКЕ И ЗАСТАВЕ

Многи истичу да блокаде отежавају живот обичним људима, ремете одлазак на посао, у школу и на студије, те да желе повратак миру и свакодневици
Грађани против блокада заказали су нови скуп за данас, а најављено је окупљање у чак 75 градова и општина широм Србије.
Сви они имају исте мотиве као и приликом окупљања у среду, када су грађани у 50 градова и општина изашли на тргове и улице и поручили да не желе више да трпе насиље и блокаде свакодневног живота.
Дољевац послао поруку – против блокада!
Босилеграду доста блокадера

Пожаревац устао против терора
Грађани Пожаревца окупили су се да искажу своје противљење блокадама
Мештани села Вањска у Бачу неће блокаде
Грађани Шида поручили: Србија мора да иде напред
Један мештанин Лознице рекао је да жели да своје дете пусти да се нормално игра, без бојазни да ће га неко ударити каменом:
Грађани Инђије казали шта мисле о блокадама

Окупљање у Врњачкој Бањи
Грађани су се окупили у Врњачкој Бањи против блокада и поручили да желе слободну Србију.
Аранђеловац не жели блокаде, грађани у Бору дигли глас против терора
Трговиште устало против блокадера

Становници Трговишта придружили су се акицији „Грађани против блокада“.
Они су послали јасну поруку да им је доста блокада, и да желе да им се врати право на нормалан живот.
Лозница и Шабац против блокада

Почело окупљање грађана у Лозници.
Грађани Шабац кренули у Владимирце на скуп против блокада.
Грађани Ваљева упутили су се за Уб на скуп против блокада
Претходна окупљања организована су у многим градовима, међу којима су Лозница, Пожаревац, Лесковац, Врање, Панчево, Суботица, Зрењанин, Кикинда, Инђија, Рума, Сомбор и бројна друга места.
Према подацима МУП, скуповима је присуствовала је око 31.000 људи, док БИА процењује да је учесника било 34.000. Окупљања су протекла мирно и без инцидената.
Грађани су носили заставе Србије и транспаренте с порукама попут „Грађани против блокада“, „Хоћу нормалан живот“, „Не дамо Србију“, као и поруке подршке председнику Александру Вучићу.
Многи истичу да блокаде отежавају живот обичним људима, ремете одлазак на посао, у школу и на студије, те да желе повратак миру и свакодневици.
Ало.рс
(фото:Принтскрин/Ало)
