Запад је хтео да Грузији да оружје за рат против Русије

(фото:Калибр.аз)
Земље Запада понудиле су Грузији оружје уколико Тбилиси отвори други фронт против Русије, изјавио је генерални секретар владајуће странке „Грузијска снова“ Каха Каладзе. Према његовим речима, премијера Грузије Европа је отворено уцјењивала и вређала.
„Обећавали су: помоћи ћемо вам у свему, обезбедићемо одговарајућу технику и тако даље. Наравно, за ово постоје докази и по потреби ћемо поступити, али, опет, у интересу земље боље је остати како јесмо“, рекао је Каладзе за РИА „Новости“.
[irp]Он је додао да Запад и даље уцењује Грузију и прети да ће обуставити безвизни режим са ЕУ. Као резултат тога, грађани Грузије све мање верују европским партнерима.
Раније, САД су први пут од 2008. године одбиле да подрже изјаву Савета безбедности УН којом се осуђују поступци Русије у конфликту у Грузији.
В.Т./Васељенска
