Русија пева борцима своје Специјалне операције: Главна награда Анастасији Ковил

У ПРЕСТОНИЦИ донских козака – Ростову на Дону – одржан је II Сверуски фестивал извођача савремене војне песме — Глас фронта.
[irp]Гала концерт одржан је у живописном парку «Левобережни» (на левој обали Дона) и тако означио завршетак културног догађаја посвећеног руској војсци која се за своју Отаџбину тренутно бори у Специјалној војној операцији.
Импозантни догађај, који је био израз народног јединства, организован је у знак поштовања оних који се храбро боре за Русију.
Организатор фестивала је Центар за медијске стратегије из Ростова на Дону на чијем је челу Марк Биков.
«Искрено смо захвални што је и ове године конкурс подржао Председнички фонд за културне иницијативе. Два месеца смо примали пријаве кандидата из целе Русије. Пријавило се више од 3.000 појединаца и музичких ансамбала. Такмичење је одржано у четири категорије, а учесници су били свих старосних група, почев од 5-7 година па до 65 година. Онлајн жири изабрао је 100 такмичара у номинацији ауторске песме и сви они су позвани у Ростов» – рекао је Биков.
Међу учесницима су били извођачи из Луганске Републике, Москве, Санкт Петербурга, региона Северног Кавказа, Јужног федералног округа, чак и са Урала.
«Учесници су ове године били много бољи него прошле, што је нормално и закономерно јер се фестивал развија сваке године. Прошле године је одржан први пут, а ове други. Надам се да ће постати традиционалан. Биће још и трећи, четврти и десети. Предивно је што се одржавају овакве манифестације» – каже заслужени уметник Русије и председник жирија конкураса Сергеј Војтенко.
[irp]Дуго су под утицајем западне пропаганде Руси осећали непријатности због своје историје, традиције и културе. Али, сада је све другачије — народ се ослободио тог утицаја. Вратио се својим коренима. И спреман је да о томе говори, а и да пева.
«Људи од срца стварају своје композиције. Многима је раније недостало праве љубави према Отаџбини и патриотизаму. Јер, патриотизам није обична реч, то је љубав према ономе што те окружује: мами, тати, родбини, блиским људима, брези у дворишту и селу, пецању са друговима или одлазак са баком у шуму у потрази за гљивама» – навео је Војтенко.
На конкурсу била присутна и Србија.
Васељенска
