Министарство одбране: тактичка увежбавања извиђачких јединица Копнене војске у околини Ниша

војног

Војска Србије

Извиђачке јединице Копнене војске унапређују способности за прикупљање обавештајних података и савремене операције.

На војним полигонима у околини Ниша реализована су тактичка увежбавања извиђачких јединица из састава Копнене војске за ангажовање у операцијама Војске Србије, саопштило је данас Министарство одбране.

Реч је о важном сегменту редовног летњег циклуса оспособљавања, које се реализује са циљем очувања и унапређења оспособљености професионалног састава за обавештајно обезбеђење снага у операцијама.

Увежбавани су организација и реализација извиђачких патрола и осматрачница, рад извиђачких група у дубини непријатељевог распореда и извођење других дејстава према додељеним задацима, уз употребу савремених средстава за осматрање и прикупљање обавештајних података којима су ове јединице опремљене у претходном периоду.

Посебна пажња је била усмерена на додатно оспособљавање професионалних војника који су у претходном периоду примљени у јединицу.
Борбене могућности извиђачких јединица Војске Србије значајно су унапређене у претходном периоду, наводи се у саопштењу.

Уз интензивно обучавање, наставља се и опремање најбољим наоружањем и војном опремом како би ове јединице на савременом бојишту могле успешно реализовати своје задатке и снагама Војске Србије обезбедити поуздане и правовремене обавештајне податке, додаје се у саопштењу.

Политика