ХАОС У ЛОНДОНУ: Током протеста повређено 26 полицајаца, 25 демонстраната ухапшено

Полиција у Лондону

(фото:РТ)

оком масовне акције против нелегалне миграције у Лондону, повређено је 26 припадника полиције, саопштено је на званичном сајту лондонске полиције.

До сукоба је дошло када су демонстранти покушали да се крећу ван зоне која је била предвиђена за протест. Полиција је тада покушала да их заустави, што је довело до физичких обрачуна. Полицајци су, према наводима, добијали ударце ногама и песницама, а у њих су бацане боце, сигналне ракете и други предмети.

25 ухапшених

Према извештају Sky News, број ухапшених током акције коју је предводио британски десничарски активиста Томми Робинсон достигао је 25 особа. Полиција је навела да су они приведени због различитих прекршаја, као и да је забележен „значајан ниво агресије“, током којег су поједини полицајци били изложени нападима уз употребу предмета.

Раније је било речи о девет ухапшених, а процењује се да је на улицама било око три милиона демонстраната.

Обезбеђивало више од 1.600 полицајаца

За одржавање реда и безбедности било је ангажовано више од 1.600 полицијских службеника.

Маск: „Распустити парламент“

Посебну пажњу изазвао је наступ америчког бизнисмена Илона Маска на митингу Томмија Робинсона. Маск је том приликом позвао на распуштање британског парламента.

В.Т./Васељенска