У Јединственој лиги ВТБ открили да ли ће се Суперкуп и следеће године одржати у Србији

суперкуп

(фото:Матч.тв)

Генерална директорка Јединствене лиге ВТБ Илона Корстин изјавила је за „Матч ТВ“ да ће лига анализирати могућност да се Суперкуп поново организује у Србији или у некој другој земљи наредне године.

Овогодишњи турнир одржан је крајем септембра и први пут је игран ван Русије. У Београду је трофеј освојио московски ЦСКА, који је у финалу савладао „Зенит“. Кошаркаши „Црвене звезде“ у мечу за треће место били су бољи од тима „Дубаи“.

— Да ли је могуће да Суперкуп поново буде у Србији или у некој другој земљи?

— Морамо да направимо паузу, да сагледамо све финансијске и организационе аспекте. Таква опција постоји, али најпре морамо да сумирамо утиске са завршеног Суперкупа, — рекла је Корстин за „Матч ТВ“.

В.Т./Васељенска