Вучић о санкцијама НИС: Помаже нам мађарски „Мол“

(фото:Мол портал)
Председник Србије Александар Вучић обратио се вечерас грађанима у „Националном дневнику“ ТВ Пинк.
Током говора председник Србије огласио се поводом проблема изазваних увођењем санкција НИС-у и разговору са Виктором Орбаном.
„Помаже мађарски Мол. Имамо са Мађарском братске и пријатељске односе. Ја ћу у понедељак, ако се не варам, немојте ме сасвим држати за реч, али мислим у понедељак после подне и увече бити са Виктором Орбаном у Будимпешти. Видећемо се тамо, разговарати на све важне теме, од енергетике до сваковрсне сарадње, имамо заиста изванредне односе и желимо да их даље поправимо. Много сам срећан што је Орбан добио прилику да организује можда најзначајнији самит између Трампа и Путина. То је страховито важно.
О разговору Владимира Путина и Доналда Трампа је рекао да се важно да се тај сусрет догоди.
„Ја сам много срећан што је Орбан добио могућност да организује најважнији самит у историји 21. века између Трампа и Путина. И као пријатељ Орбана и Мађарске сам срећан због тога.
„На столу је много више него прича о Украјини. Зато Владимир Путин планира да објасни зашто планира да се постигне нека врста споразума. Ствари ће макар краткорочно бити нешто боље
О примању Ђиласове и Куртијеве партије у Партију европских социјалдемократа, Вучић је рекао: Честитам Фицу што више није у лошем друштву.
Мислим да можемо великом брзином да прескочимо све остале на Западном Балкану, такве капацитете имамо, људе имамо. Морају више новца да издвоје за нас уколико бисмо ушли у ЕУ. Ништа њима неће да смета јер они су се изјаснили против Москве. Свуда говоре „ми нисмо Срби, нисмо са Русима и Кинезима добри“, онда ми кажемо „е, ми јесмо“. Важно је да овај самит донесе резултате. Какав год резултат да донесе то је невероватан помак за Србију.
Добро разумемо вашу поруку зашто позивате Бугаре, све смо добро разумели, само немојте од нас да тражите да ми не будемо довољно војнички спремни и економски снажни, ништа другу. Ми да вршимо агресију нећемо, али да вам дозволимо да нам уништавате земљу, нећемо.
Нека их пусте да сруше пругу, па нека их похапсе, рекао је Вучић говорећи о блокадерима.
Што се тиче нафте и гаса и свега другог, радимо све што је у нашој моћи. Људи нека не брину. Што се тиче плаћања на пумпама, са кешом нема проблема. Тржиште ће бити довољно снабдевено. Да се враћамо у прошлост нећемо, ми идемо у будућност.
За ове што причају „десиће се не знам шта“, људи неће се десити ништа. Сувише сам одговоран да бих се играо на тај начин. Биће још један излив беса, не јер им трагедија тешко пада јер их никада људске судбине нису занимале. Њих су интересовале само политичке фотеље. Направиће нападе на просторије СНС-а, углавном, да запале неку институцију и сруше и то је крај. Никаквих ту више проблема неће бити, имаћемо ми много других већих проблема које ћемо морати да решавамо заједно.
Велике стопе раста су предвиђене за следећу годину, блокадери су нам све уништили. Али Србију не можете да разорите ма колико труда споља било укључено. Само колико је Хрватска објавила текстова против мене и Србије… И све што постоји из Србије искључиво је негативно осим ако није у питању рушење власти, то је једино приказано позитивно. То је показатељ колико је свима циљ да руше Србију. Нису успели и неће успети у томе. Србија на крају увек побеђује – закључио је Вучић.
