Зенка: УЧК је наша највећа вредност!

(фото:ИН4С)
Након што је недавно држављанин тзв. Косова Е.С. (22) осуђен на десет дана затвора због исцртавања графита са паролом терористичке организације УЧК у Херцег Новом, и након што му је изречена мјера протјеривања странца из Црне Горе, у трајању од годину дана, лидер Демократске уније Албанаца Мехмед Зенка у изјави за Антену М каже да „може бити да графиту ослободилачке војске Косова нема мјеста у Херцег Новом“, иако је то, истиче Зенка, највећа албанска вриједност.
Овај декларативни присталица злогласних акција Тачијевих и Харадинајевих хорди зла који су починили толико гнусних злочина над српским становништвом са Косова и Метохије, иако тренутно у улози посланика у Скупштини Црне Горе што би, вјерујемо, требало да има на уму када фаворизује терористичке банде попут УЛК, дрзнуо се и да дијели лекције.
„Кад бисмо гледали графите ко шта пише по Црној Гори, онда би требало много људи још да буде похапшено, јер вријеђају осјећаје других нација. На примјер, као што се са графитима величају ратни злочинци као што су Ратко Младић и Радован Караџић, кад се позива војска да се иде на Косово и разни увредљиви графити који се упућују мањинама“, наглашава саговорник Антене М.
Због тих случајева, каже Зенка, нико није процесуиран „сад један навијач да буде процесуиран због једног графита, којем, може бити, ја зборим, није мјесто у Херцег Новом, али УЧК је највећа албанска вриједност, што се Демократске уније Албанаца тиче и мене лично“.
Истиче да се исцртавање графита у Улцињу, или неком другом простору гдје доминантно живе Албанци не би доживљавало као нешто узнемирујуће.
„Неко од њих је ваљда мислио да то треба да уради. Мада, понављам још једном, графиту УЧК није мјесто у Херцег Новом, а то је наша највећа вриједност“, закључује Зенка.
Подсјетимо, полиција је у интервенисала након што је дио мјештана пријавио да путници из аутобуса косовског превозника Спејтими, иначе навијачи призренског кошаркашког клуба Башкини, који су се враћали из и, на зградама у Мељинама пишу пароле подршке ослободилачкој војсци Косова.
Окривљеном се на терет ставља да је у четвртак око 16 сати црвеном фарбом исписао графит УЧК. Он је признао извршење прекршаја и упућен је у УИКС.
ИН4С
