Лукоил најавио продају својих страних активa због санкција

(фото:РТ)
Компанија ЛУКОИЛ саопштила је да у светлу санкција које су против ње и њених филијала увеле поједине земље планира продају својих страних активa.
„Почето је разматрање понуда потенцијалних купаца“, наводи се у саопштењу компаније.
23.октобра Министарство финансија САД објавило је увођење санкција против руских нафтних компанија Росњефт и ЛУКОИЛ.
У светлу ових мера, две бензинске станице филијале ЛУКОИЛ-ове компаније Teboil у Финској најавиле су скорије затварање.
В.Т./Васељенска
