Лукоил најавио продају својих страних активa због санкција

Лукоил

(фото:РТ)

Компанија ЛУКОИЛ саопштила је да у светлу санкција које су против ње и њених филијала увеле поједине земље планира продају својих страних активa.

„Почето је разматрање понуда потенцијалних купаца“, наводи се у саопштењу компаније.

23.октобра Министарство финансија САД објавило је увођење санкција против руских нафтних компанија Росњефт и ЛУКОИЛ.

У светлу ових мера, две бензинске станице филијале ЛУКОИЛ-ове компаније Teboil у Финској најавиле су скорије затварање.

В.Т./Васељенска