ДУГО СУ ЧЕКАЛИ! НОВА С НАПАЛА ДИЈАНУ ХРКУ, „СТУДЕНТИ“ БЛОКАДЕРИ ОДУШЕВЉЕНИ: „Данас је испред Скупштине у шатору кувала, нисмо следбеници култа личности“

ДУГО СУ ЧЕКАЛИ! НОВА С НАПАЛА ДИЈАНУ ХРКУ, „СТУДЕНТИ“ БЛОКАДЕРИ ОДУШЕВЉЕНИ: „Данас је испред Скупштине у шатору кувала, нисмо следбеници култа личности“

Фото: Принтскрин

Прeкид штрајка глађу Дијане Хрке био је довољан разлог блокадерима да је преко ноћи прогласе „убаченим елементом“ и подметнутом преваром. Хајка на, до прекјуче, „мајку хероја“ почела је по уобичајеној матрици на Иксу (у народу и даље познатом као Твитер), да би затим уследио и удар у блокадерским медијима уз пунo одобравање профила такозваних студената у блокади на друштвеним мрежама.

Наиме, Јелена Обућина, водитељка информативне емисије на блокадерској Новој С, имала је још један свој препознатљив увод, у којем је направила паралелу између Дијане Хрке и „студената“, алудирајући да је управо мајка страдалог Стефана Хрке, младића који је погинуо у паду надстрешнице у Новом Саду, покушала да уради оно што „студенти“ тобоже никада не би дозволили:

ДА БУДЕ ИЗНАД ЗАЈЕДНИЦЕ и да од сопствене личности створи КУЛТ ЛИЧНОСТИ.

„Пред нашим очима траје операција и мучно је гледати. Оперишу и домаће и стране службе, а циљ је преузети студентски покрет. У етар се пушта да Хрка преузима или Зденко (Томановић, прим. аут.). Сви преузимају, а нико не чита. Немамо појединца који стоји изнад заједнице. Немамо појединце који стоје изнад заједнице, нисмо следбеници култа личности, а на листи је само онај ко прође све пленуме“, истакла је Обућина, што је изазвало велико одушевљење и одобравање званичних налога „студената у блокади“ више факултета — између осталих Државног универзитета у Новом Пазару, Високе грађевинско-геодетске школе и Академије струковних студија Политехника, који су масовно делили овај снимак.

Информативна емисија Нове С затим се бавила и прекидом штрајка глађу Дијане Хрке, уз још једну најаву Јелене Обућине, овога пута веома циничну.

„Након што је јуче прекинула штрајк глађу, Дијана Хрка је послала и неколико порука. Прва — нећу оставити свој народ, друга – немам ништа са опозицијом, Ђилас је претио мојој сестри, трећа — нема обележја других, само ветерани, четврта — можда се кандидујем и пета — остајем овде до испуњења захтева. Данас је испред Скупштине у шатору кувала и поручила да наставља своју борбу“, рекла је Обућина.

За разлику од овог прикривеног удара блокадерске телевизије, на друштвеним мрежама води се права хајка на Дијану Хрку, али и на још једног дојучерашњег „хероја“ и предводника насилних акција блокадера Мишу Бачулова. Новосадски одборник нашао се на жестоком удару интернет активиста након новог хапшења, а поједини га сада оптужују да је СНС-овац и „Вучићев човек“.

Курир Политика