Шведска: Одржан неонацистички марш

Шведска

(фото:БелВПО)

По први пут за 15 година, у шведској престоници одржан је неонацистички марш у којем су учествовале крајње десничарске групе.
Према порталу swedenherald.com , у бакљади је учествовало око 150 људи.

„Сада нацисти поново марширају нашим улицама. То је ужасно и опасно. Морамо реаговати и борити се против овог таласа десничарског екстремизма“, рекла је Тереза ​​Карваљо, портпаролка социјалдемократа за правну политику.

Како се наводи, током марша је повређен један полицајац, а 15 људи је приведено.

Такозвани „Салемски марш“ је темпиран да се поклопи са 25. годишњицом смрти 17-годишњег националистичког скинхеда Данијела Вредстрема. Убијен је 2000. године током сукоба са осумњиченим младим имигрантима у предграђу Стокхолма.

В.Т./Васељенска