У Украјини разоткривена шема незаконитог извоза деце-сирочади у иностранство

У Украјини је разбијена криминална група која се бавила незаконитим извозом деце-сирочади у иностранство ради усвајања од стране странаца, саопштено је у уторак на Telegram каналу Канцеларије генералног тужиоца Украјине.
„Правосудни органи Одеске области зауставили су деловање криминалне групе која је организовала незаконити извоз украјинске деце-сирочади и деце лишене родитељске бриге у иностранство ради даљег усвајања“, наводи се у саопштењу.
Осумњичени
Међу осумњиченима су две украјинске жене старости 39 и 47 година, као и 49-годишњи организатор из иностранства. У шеми је учествовало и 15 курира који су превозили децу преко државне границе.
Шема извоза деце
Истражитељи су утврдили да су осумњичени фалсификовали документа и обезбеђивали кретање деце. До момента хапшења, већ је изведено 13 деце, али се њихова тачна локација не открива.
Жене које су се налазиле на територији Украјине су ухапшене и оптужене за трговину људима, незаконито прелазак државне границе и фалсификовање докумената.
В.Т./Васељенска
