Министар правде: „Није у складу са Пословником о раду ВСТ заказивање електронске седнице“

Ненад Вујић (Фото: Принтскрин)
Министар правде Ненад Вујић изјавио је данас да није у складу са Пословником о раду Високог савета тужилаштва заказивање електронске седнице од стране председника Савета Бранка Стаменковића, а ради одлучивања о приговорима поднетим поводом тужилачких избора.
„Седница се не може одржати електронским путем, нарочито не о овако важним питањима“ – рекао је министар.
Указао је да Пословник о раду ВСТ у члану 29. прописује да се ванредна седница ВСТ може одржати из разлога хитности електронским путем када одлука која је на дневном реду не изискује расправу и увид у материјал, прецизирао је министар правде.
„Због тога је недопустиво и противно позитивним прописима овакво заказивање ванредне, електронске седнице од стране председника ВСТ, те слање мејлова којима се од чланова Савета тражи да се о тачкама дневног реда изјасне у року од 24 сата од тренутка пријема електронске поште“ – нагласио је Ненад Вујић.
Такође је упозорио да би даље инсистирање на кршењу прописа могло да имплицира не само дисциплинску, већ и кривичну одговорност председника Савета, који се у више наврата противно етичким нормама, давањем пристрасних изјава, мешао у изборни процес.
„Уместо да као председник ВСТ омогући поступање по приговорима, он злоупотребом функције председника ВСТ покушава да унизи 2/3 јавних тужилаца у Србији“ – закључио је министар правде.
Блиц.рс
