Рубио: Кубанска власт могућа следећа мета САД

(фото:РТ)
Државни секретар САД Марко Рубио изјавио је у интервјуу за NBC News да кубанска влада има „велике проблеме“.
Током разговора, новинарка је директно упитала да ли је кубанска власт следећа мета администрације Доналда Трампа. Рубио се није упуштао у детаље о конкретним плановима и корацима Вашингтона, али је потврдио тврд став Беле куће.
Он је руководство острвске државе назвао „огромним проблемом“ и нагласио да је став САД према тренутном режиму у Хавани добро познат.
„Није тајна да нисмо велики обожаваоци кубанског режима“, рекао је шеф америчке дипломатије.
Раније је британски The Guardian известио да би, након Венецуеле, следеће мете САД могле бити Иран и Данска.
В.Т./Васељенска
