Макрон: САД окрећу леђа савезницима

181242_13451904_f

Фото: ( EPA/SIMON WOHLFAHRT / POOL )

Француски председник Емануел Макрон изјавио је данас да се Сједињене Америчке Државе „постепено окрећу“ од појединих савезника и да се „ослобађају међународних правила“.

Макрон је у свом годишњем обраћању француским амбасадорима поменуо и „неоколонијалну агресивност“ која је све присутнија у дипломатским односима, преноси Фигаро.

„Институције мултилатерализма функционишу све лошије. Развијамо се у свету великих сила, са стварним искушењем да поделе свет међу собом“, казао је Макрон.

Б92