Председник Финске најавио стварање „новог НАТО-а“

(фото:ТАСС)
Председник Финске Александар Стуб изјавио је на Светском економском форуму у Давосу да се тренутно формира „снажнији НАТО“ него онај који је постојао од завршетка Хладног рата.
Како преноси Caliber.Az, позивајући се на Helsingin Sanomat, Стуб је истакао:
„Ми стварамо нови НАТО у којем Европа преузима више одговорности“.
Ове речи фински лидер је изговорио током учешћа у панел дискусији под називом „Може ли Европа да се заштити?“. Он је такође напоменуо да ће алијанса и убудуће остати „камен темељац европске безбедности“.
В.Т./Васељенска
