30 година од затварања злогласног логора „Силос“

Силос

(фото:РТРС)

Навршило се 30 година од затварања злогласног логора „Силос“, једног од три највећа логора на територији садашње Федерације БиХ, али и један од 126 казамата за Србе на подручју ратног Сарајева.

Годишњицу данас у Хаџићима обиљежава Савез логораша Републике Српске. Предвиђен је полазак из Источног Сарајева, парастос у Осенику, те полагање вијенаца код „Силоса“.

Најстрашнију тортуру у логору Силос је прошло више од 600 цивила, од којих 24 није преживјело.

Злогласни логор „Силос“, којим је управљала такозвана Армија БиХ, отворен је 11. маја 1992. године, а затворен 27. јануара 1996. године, два месеца након парафирања Дејтонског мировног споразума и предвиђеног рока за распуштање логора у БиХ, преноси РТРС.

РТРС