Техеран не намерава да одустане од обогаћивања уранијума

иаеа иран

(фото:ФСК.РУ)

Током преговора са представницима САД у Оману, министар спољних послова Ирана Абас Арагчи изјавио је да Техеран не намерава да одустане од обогаћивања уранијума нити да га премести у другу земљу.

Ово преноси The Wall Street Journal.

Како су прецизирали извори листа, ниједна страна на састанку није променила своју преговарачку позицију. Ипак, Вашингтон и Техеран су изразили намеру да наставе са тражењем дипломатског решења проблема како би се избегао евентуални напад САД на Иран.

В.Т./Васељенска