Сиријске снаге заузеле базу Ал-Шадади у провинцији Ал-Хасака

(фото:РТ)
Јединице Сиријских оружаних снага почеле су да се распоређују у војну базу Ал-Шадади у провинцији Хасака након повлачења међународних коалиционих снага предвођених САД, саопштила је прес-служба сиријског Министарства одбране.
„Војна база Ал-Шадади у провинцији Ал-Хасакех пребачена је под контролу Сиријске арапске војске у координацији са америчком страном“, наводи се у саопштењу које је пренела САНА .
Централна команда САД (CENTCOM) је 12. фебруара званично потврдила завршетак повлачења својих трупа из базе Ат-Танф и предају контроле над објектом сиријској војсци.
В.Т./Васељенска
