ПРВО ОГЛАШАВАЊЕ НИС-а! Компанија се огласила о одлуци ОФАК-а

НИС Гаспром њефт

(фото:Гети имиџ)

Компанија се огласила о одлуци ОФАК-а.

Нафтна индустрија Србије саопштила је данас да је добила нову посебну лиценцу Министарства финансија САД којом се омогућава несметано обављање оперативних активности компаније закључно са 20. мартом.

„Овом лиценцом компанији НИС се омогућава одржавање пословања, уговора и других споразума који укључују НИС или његова оперативна зависна друштва, укључујући увоз и прераду нафте, обављање трансакција неопходних за сигурност снабдевања и техничко одржавање, као и финансијска поравнања“, наведено је у саопштењу.

Подсетимо, канцеларија за контролу стране имовине (ОФАК) америчког Министарства финансија продужила је лиценцу за рад Нафтној индустрији Србије на 30 дана, до 20. марта.

Ало.рс