ПРВИ РЕЗУЛТАТИ ПОСЛЕ ПОНОВЉЕНИХ ТУЖИЛАЧКИХ ИЗБОРА: Тотални пораз кандидата Загорке Доловац?

Фото: Принтскрин

( Врховни јавни тужиоц Загорка Доловац, Фото: принтскрин )

На поновљеним тужилачким изборима за чланове Високог савета тужилштва (ВСТ) из реда јавних тужилаца победу на нивоу виших јавних тужилаштава однео је Никола Услоковић из Вишег јавног тужилаштва у Београду са освојених укупно 110 гласова, сазнаје незванично наш портал.

Борис Мајлат, кандидат иза којег је стајала Врховна тужитељка Загорка Доловац – изгубио је трку у поновљеном гласању са 106 гласова.

Победу су на основном однели кандидати Предраг Миловановић и Борис Павловић, док је кандидат Загорке Доловац, Јована Комненовић, према незваничним информацијама, изгубила трку у поновљеном кругу.

Укупан број гласова са првим и поновљеним изборним резултатима је Миловановић са 136 гласова, Павловић са 134 гласа, Комненовић 122 и Никола Стојановић са 31 освојеним гласом колега.

Поновљени тужилачки избори за чланове Високог савета тужилаштва (ВСТ) из реда јавних тужилаца, подсетимо, одржани су данас на четири бирачка места – Крагујевац 2, Нови Сад 2, Ниш 3 и Крагујевац 3