Си Ђинпинг: Војска НР Кине не сме бити уточиште за корумпиране

Си Ђинпинг ( Фото АП - Н.Х.Г)
Народноослободилачка армија Кине (НОАК) не може бити уточиште за корумпиране, изјавио је председник НР Кине Си Ђинпинг на годишњем заседању парламента у Пекингу. Његов говор преносила је телевизија CCTV.
Према речима кинеског лидера, власти морају константно да бране и јачају партијско руководство над оружаним снагама.
„У војсци ни у ком случају не сме бити оних који нису лојални партији, као што не сме бити ни уточишта за корумпиране. Неопходно је одлучно унапређивати борбу против корупције“, поручио је кинески председник.
Он је додао да током 15. петогодишњег плана, од 2026. до 2030. године, у оружаним снагама треба „успоставити строгу контролу и оштра правила, пажљиво пратећи кључне аспекте“ деловања војске.
В.Т./Васељенска
