САД могу гађати Иран из румунских база

Посланица Европског парламента и лидерка опозиционе странке „СОС Румунија“ Дијана Сосоаке изразила је мишљење да би Сједињене Државе могле да нападну Иран са румунске територије.
Она је напоменула да споразум са НАТО-ом дозвољава „нападе на било коју земљу“ из румунских база.
„Обавезни смо да обезбедимо простор Американцима. Више од 500 војника је већ стигло у Румунију, извештавам ово на основу својих извора. Већ постоје авиони-танкери, а ваздухопловна база Девеселу је спремна за акцију. Годинама говорим да је Девеселу катастрофа за Румунију. Иран ће бити нападнут одатле, а ми ћемо постати мета за Иран“, цитира је РИА Новости .
Раније је Врховни савет националне одбране Румуније дозволио Сједињеним Државама да привремено распореде америчке војне снаге на територији републике.
В.Т./Васељенска
