Једно аустралијско острво жели да забрани увоз и држање мачака

мачке

(фото:Взгљад)

Власти на аустралијском острву Кенгур намеравају да забране увоз и држање мачака као кућних љубимаца.

Према вестима портала news.com.au , мере се разматрају као део „рата“ против мачака луталица, који траје од 2015. године.

„Читав аустралијски савет је објавио рат мачкама луталицама које угрожавају угрожене врсте на трећем највећем острву у земљи“, наводи се у чланку.

Према публикацији, мачке су инвазивна врста и штете локалним екосистемима. Власти имају за циљ да се острво реши инвазивне врсте до 2030. године.

Раније је претплатник из Аустралије рекао за РТ да становници земље гомилају намирнице. Становништво се спрема за тешка времена.

В.Т./Васељенска