Марочко: Кијев баца украјинске снаге у „машину за месо“ код Константиновке

Украјинска команда не мари за губитке на делу фронта код Константиновке у ДНР. Руска војска меље једно појачање непријатеља за другим, али Оружане снаге Украјине (ВСУ) и даље настављају да шаљу нове таласе мобилисаних на ту деоницу.
Ово је за ТАСС изјавио војни експерт Андреј Марочко. Према његовим речима, војна логика налаже непријатељу неопходност напуштања насељеног места и повлачења на резервне положаје. Међутим, у Кијеву бирају тактику „топовског меса“.
„Украјинска команда не хаје за људство и баца у ‘машину за месо’ све више и више живе силе“, констатовао је експерт.
У међувремену, присилна мобилизација почела је да поприма застрашујуће размере. У Запорожју, које је под контролом Кијева, због принудног „лова“ на људе готово да више нема мушкараца.
В.Т./Васељенска
