Реваншизам просечних према најбољима! Братић поништио упис Бранкице Марић у АКС

Адвокат Душан Братић
Јучерашња одлука Управног одбора Адвокатске коморе Србије о поништају уписа Бранкице Марић у именик адвоката представља наставак прогона адвоката од стране блокадерског лобија у круговима Коморе.
Док опозициони кругови ово славе као „чистку“ жене која је својевремено била први сарадник главног јавног тужиоца у Београду Ненада Стефановића, чињенице указују на лични обрачун Душана Братића са режимом, а све у циљу доказивања лојалности блокадерском покрету, будући да је исти каријеру градио пре свега на идеологији Југословенске левице и имену своје супруге, која је иначе народни посланик испред СПС-а.
Бранкица Марић, мајка троје деце и дугогодишњи тужилац, своју диплому стекла је на Правном факултету Универзитета у Београду, важећи за једног од стручнијих кадрова у систему.
Насупрот њој, извори који су упућени у ситуацију подсећају да је Душан Братић, иначе родом из Обреновца, студије завршавао у Приштини. Уместо да студира такорећи у свом граду, диплому правног факултета је стекао на универзитету чији је кредибилитет често био под лупом јавности.
Ова разлика у образовању додатно подгрева сумњу да се иза „одбране достојности“ заправо крије реваншизам просечних према бољима.
Подсећамо да је својевремено један од лидера блокадера, адвокат Владимир Терзић, коментарисао упис Марићеве у Комору, јасно инсинуирајући да бившу сарадницу Ненада Стефановића треба „линчовати“:
„Бивша тужитељка Бранкица Марић је одустала од захтева у упис у именик адвоката АК Шапца пре него што је примила решење о одбијању… Очигледно је имала резервни положај у АК Крагујевца. Међутим, УО АКС има могућности да реагује по праву службеног надзора… није крај.“
Овим наводима Терзић је практично потврдио да је Братић у АКС-у само спровео оно што су „блокадери“ зацртали, и то годину дана пре него што је ико очекивао.
