Трамп: Ко нема гориво због Ормуза, нека оде тамо и узме га или га купи од САД

САД

Доналд Трамп (EPA/Y. Gripas / POOL)

Вашингтон – Председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп поручио је земљама које немају гориво због блокаде Ормуског мореуза, да могу да га купе од САД или оду до мореуза и напросто га узму тамо.

„Све те земље које не могу да добију млазно гориво због Ормуског мореуза, попут Уједињеног Краљевства, које је одбило да се умеша у обезглављивање Ирана, имам предлог за вас. Под 1, купујте од САД, имамо га доста, и под 2, скупите мало одложене храбрости, идите до мореуза и једноставно га узмите”, рекао је Трамп у објави на друштвеној мрежи Истина.

Како је навео, „Иран је десеткован и тежи део је окончан”.

„Мораћете да почнете да учите како да се борите за себе, САД више неће бити ту да вам помогну, баш као што нисте ни ви били ту за нас. Идите и набавите своју нафту”, закључио је Трамп, преноси Танјуг.

Непосредно након ове објаве, Трамп је на Истини објавио још једну, у којој је критиковао Француску. „Држава Француска није дозволила авионима који су ишли ка Израелу, натовареним војном опремом, да прелете француску територију. Француска је веома одмагала када је реч о ‘иранском касапину’, који је успешно елиминисан. САД ćе то запамтити”, навео је председник САД.