Иранске оружане снаге успоставиле војну контролу над Ормуским мореузом

Заједничка војна команда Исламске револуционарне гарде (КСИР) саопштила је да су иранске оружане снаге повратиле војну контролу над Ормуским мореузом, јавља Ал Џазира.
„Контрола над Ормуским мореузом враћена је у претходни статус, а овај стратешки важан пловни пут је сада под строгом управом и контролом оружаних снага“, наводи се у саопштењу. Појашњено је да је то због америчке блокаде иранских лука.
„Док Сједињене Државе не врате пуну слободу пловидбе за бродове који путују из Ирана до и од својих одредишта, Ормуски мореуз ће остати под строгом контролом и у свом тренутном стању“, додала је команда.
