Судија Којовић одбио предлог одбране да се Ђукановићу укине мера забране напуштања стана

Aco-DJukanovic-RTNK-3jpg-1536x1152

(фото:РТНК)

У никшићком Основном суду данас је пред вијећем судије Мирка Којовића настављена контрола оптужнице против Аца Ђукановића, бизнисмена и брата бившег премијера и предсједника Црне Горе Мила Ђукановића. На данашњем рочишту Којовић је одбио предлог одбране да се Ђукановићу укине мјера забране напуштања стана.

Рочиште је започето јуче. Адвокатица Ана Ђукановић, сестра Аца Ђукановића и чланица његовог адвокатског тима, казала је на рочишту да до овог поступка не би дошло „да се оптужени не презива Ђукановић“.

„Тужилац се удружио са полицијом да од неправа направи право“, казала је Ђукановић.

Одбрана сматра да је тужитељка Вања Синђић истрагу “брзометно завршила” не прибављајући ниједан доказ који би ишао у прилог окривљеном или их је изоставила, преноси РТНК.

„Чиме јасно показује да се понаша незаконито, крши закон, јер јој тако може бити”, додала је Ђукановић.

Ацо Ђукановић је данас казао да никад није имао сукоб са законом ниједне врсте. Сматра да у Црној Гори постоји неколико органа репресије, а то су МУП, Министарство одбране и АНБ, који су се, како је истакао, у сагласју са тузилаштвом удружили против њега.

„У настојању да мене смјесте у Спуж. Тврдим да је то незапамћено. Доказаћу да ово није истина, а они ће да објасне зашто су ово радили“, поручио је Ђукановић.

Ђукановић је нагласио да неће стати и да ће „ове људе да тужи“.

Судија ће у законском року (осам до 15 дана) донијети одлуку да ли да потврди оптужницу или је врати на допуну.

Тужилаштво Ђукановића терети за недозвољено држање оружја и муниције.

ИН4С