Србија би могла да покрене директне летове за пети руски град

(фото:Илустрација)
Србија не искључује могућност отварања директних летова за град Минералне Воде у Западној Русији, изјавио је на Кавкаском инвестиционом форуму Ненад Поповић , министар без портфеља задужен за међународну економску сарадњу у Влади Србије, а преносе РИА Новости .
Према речима политичара, директни руско-српски летови могли би да понуде обећавајући потенцијал за повећање протока туриста.
„Надам се да је прави потенцијал за туризам овде огроман. Мислим да је апсолутно реално разговарати о отварању лета из Србије за Минералне Воде.“
Министар је подсетио да је Србија тренутно једина земља у Европи са директним летовима за четири руска града: Москву , Санкт Петербург , Казањ и Сочи . Од 19. маја, овим линијама биће додата још једна линија: директни летови из Србије за Нижњи Новгород и назад.
Српске власти су посвећене одржавању директних ваздушних веза са Русијом, упркос западним санкцијама. Председник Александар Вучић је нагласио да нема намеру да поништи ову одлуку.
РИА НОВОСТИ
