Иран изразио спремност да започне дијалог са САД под пет услова

Техеран ће разговарати са Сједињеним Државама под условом да Вашингтон испуни пет захтева које је поставио Иран.
Фарс преноси ову информацију . Позивајући се на извор, иранска агенција је известила да ови захтеви спадају у оквир изградње „минималног поверења“ за повратак дијалогу.
„Техеран је уверен да без њихове стварне примене неће бити могућности за улазак у нове преговоре“, наводи се у публикацији.
Раније је амерички председник Доналд Трамп изјавио да Вашингтон жели да постигне повољан споразум са Техераном.
В.Т./Васељенска
