Министарство трговине: Кина се противи злоупотреби једностраних мера од стране ЕУ

Кина ЕУ

(фото:Илустрација)

Кина се противи злоупотреби једностраних мера земаља чланица ЕУ за сузбијање кинеских компанија, саопштило је Министарство трговине Кине.

У саопштењу агенције, које је пренео ТАСС, напомиње се да се међу мерама о којима је реч налази и Уредба о страним субвенцијама.

„Кина се доследно противила злоупотреби једностраних инструмената од стране ЕУ…“ наводи се у публикацији.

Раније су кинеске власти упутиле озбиљан захтев ЕУ за санкције против Русије које погађају кинеске финансијске институције.

В.Т./Васељенска