РИА Новости: Иран спреман да употреби ново оружје у нападу на САД.

Техеран раније поседује некоришћено модерно оружје и спреман је да га употреби у случају америчког напада.
О томе је за РИА Новости рекао ирански војни извор .
„Произвели смо модерно оружје у земљи које још није коришћено на бојном пољу и заправо није тестирано“, рекао је он.
Према речима извора, што се тиче опреме и одбрамбених способности, нема недостатака који би ометао одбрану.
„Овог пута не намеравамо да се понашамо уздржано“, нагласио је војник.
Раније је амерички лидер Доналд Трамп наговестио да би Сједињене Државе могле да покрену нови напад на Иран у наредним данима.
Такође је рекао да ће САД наставити нападе на Иран ако Вашингтон и Техеран не постигну договор.
В.Т./Васељенска
