Ђурић: Државна политика се води резултатима, а не твитовима

Марко Ђурић - ФОТО (Танјуг/видеоисечак)
Министар спољних послова Марко Ђурић реаговао је на изјаве Борка Стефановића, оцењујући да део опозиције у недостатку аргумената прибегава увредама, етикетама и политичким порукама на друштвеним мрежама.
Ђурић је навео да се, у тренутку када председник Србије Александар Вучић разговара са лидерима Европске уније и шефовима држава кандидата за чланство о европским интеграцијама, регионалној сарадњи и положају Србије у промењеним међународним околностима, Стефановић, како је рекао, бави личним нападима.
„Кад понестане аргумената, остану увреде”, поручио је Ђурић, истичући да се „државна политика води резултатима, а не твитовима”.
Према његовим речима, посебно је спорно то што о европском путу Србије говори политичар чије је наслеђе, како тврди, обележено преговорима и потезима у време када су национални интереси Србије били потискивани.
Ђурић је додао да грађани добро разумеју разлику између озбиљне државне политике и, како је навео, опозиционе немоћи која се претвара у објаве на друштвеним мрежама.
Он је оценио да Вучић, за разлику од Стефановића, настоји да гради односе са важним међународним партнерима и тражи савезнике за Србију, док опозиција, како је рекао, производи увреде и политичку огорченост.
Танјуг
