Вандали уништили рефлектујући базен у Вашингтону, Трамп захтева поправке

Вандали су озбиљно оштетили рефлектујући базен на Националном молу у америчкој престоници, изјавио је амерички председник Доналд Трамп.
О томе је писао на „Truth Social“ .
Амерички лидер је назвао инцидент увредом сећања на Џорџа Вашингтона и Абрахама Линколна.
Према Трамповим речима, криминалци су оставили посекотину од 75 метара на фасади базена и сипали агресивне хемикалије у базен.
„Ко је ово могао да уради? Болесни, луди људи!“, написао је.
Трамп је рекао да је лично проценио размере уништења и наредио почетак радова на обнови.
Раније је председник САД изјавио да агенције за спровођење закона истражују случајеве вандализма на Рефлектујућем базену на Националном молу у Вашингтону.
В.Т./Васељенска
