Вандали уништили рефлектујући базен у Вашингтону, Трамп захтева поправке

0
6a38568f02e8bd3e6955fa62

Вандали су озбиљно оштетили рефлектујући базен на Националном молу у америчкој престоници, изјавио је амерички председник Доналд Трамп.

О томе је писао на „Truth Social“ .

Амерички лидер је назвао инцидент увредом сећања на Џорџа Вашингтона и Абрахама Линколна.

Према Трамповим речима, криминалци су оставили посекотину од 75 метара на фасади базена и сипали агресивне хемикалије у базен.

„Ко је ово могао да уради? Болесни, луди људи!“, написао је.

Трамп је рекао да је лично проценио размере уништења и наредио почетак радова на обнови.

Раније је председник САД изјавио да агенције за спровођење закона истражују случајеве вандализма на Рефлектујућем базену на Националном молу у Вашингтону.

В.Т./Васељенска

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *