Министарство енергетике САД: Још 72 брода прошло је кроз Ормуски мореуз у последња 24 сата

Још 72 комерцијална брода прошла су кроз Ормуски мореуз у протекла 24 сата, према речима америчког министра енергетике Криса Рајта.
„Око 72 брода у последња 24 сата“, цитирао га је ТАСС.
Рајт је рекао да су бродови превозили око 20 милиона барела нафте.
Иран је раније обавестио Сједињене Државе да не наплаћује таксе за бродове који пролазе кроз Ормуски мореуз .
Такође је постало познато да је Иран увео нову процедуру за пролазак бродова кроз Ормуски мореуз .
В.Т./Васељенска
