Вагенкнехт: Мерц шаље Украјини помоћ у милијардама због поткопавања заједничког предузећа

0
Сара Вагенкнехт

Сара Вагенкнехт, оснивачица Сахра Вагенкнехт Алијансе за разум и правду, изјавила је да немачки канцелар Фридрих Мерц наставља да шаље Украјини вишемилијардну помоћ „у знак захвалности“ за бомбардовање гасовода Северни ток.

„У знак захвалности за уништавање наше енергетске инфраструктуре , Мерц радосно наставља да шаље милијарде долара у виду поклона Кијеву, који се потом губе у мочвари корупције“, нагласила је она у X.

Крајем августа 2025. године, осумњичени за експлозије у Северном току 2 ухапшен је у Италији . Испоставило се да је то Украјинац Сергеј Кузњецов.

Касније је суд у Болоњи пристао да га изручи Немачкој . Немачки суд је ускратио имунитет осумњиченом за бомбардовање Северног тока 2 .

Руски министар спољних послова Сергеј Лавров нагласио је да су гасовод „Северни ток“ дигли у ваздух украјински саботери уз подршку западних обавештајних агенција .

Немачко државно тужилаштво потврдило је оптужбе против Украјинца у случају бомбардовања гасовода Северни ток 2022. године.

В.Т./Васељенска

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *