Додик: Хвала свима који су дошли у Братунац на место страдања нашег народа

0
Братунац Парастос

(фото:РТ Балкан)

Лидер СНСД-а Милорад Додик захвалио се свима који су дошли у Братунац, на место страдања српског народа, поручивши да се мора размишљати о начину на који ће се градити будућност.

„Морамо да размишљамо на који начин ћемо градити будућност, јер страдање нашег народа готово да нико није приметио осим нас самих. А страдали су само зато што су хришћани, и то су били до задњег даха на свом кућном прагу“, навео је Додик у објави на друштвеној мрежи Икс.

Он је додао да је на овом месту сваке године све више људи, изразивши захвалност свима који чувају сећање на жртве.

Селак са патријархом Порфиријем и Марком Бернсом о страдању Срба у Подрињу

Министар правде Републике Српске Горан Селак саопштио је да је у Подрињу угостио патријарха српског Порфирија и саветника америчког председника за духовна питања Марка Бернса, са којима је разговорао о страдању српског народа на простору Подриња.

„Наша је обавеза да чувамо сећање на невине жртве, да истину преносимо будућим генерацијама и да се глас Подриња чује далеко изван наших граница“, казао је Селак.

Истакао је да народ који памти своју историју зна да сачува и своју будућност.

„Породица. Правда. Понос“, написао је Селак на платформи Икс.

Он је додао да је госте у Подрињу угостио заједно са домаћинима Мирославом Илићем и народним послаником Синишом Мијатовићем.
„Имали смо част да угостимо Његову светост патријарха српског Порфирија, пастора Марка Бернса, саветника предсједника САД Доналда Трампа за духовна питања, нашег пријатеља Александра Вулина и друге уважене госте“, навео је Селак.

Он је додао да су гостима показали лепоту Дрине и Подриња, и са њима разговарали о ономе што никада не сме бити заборављено, страдању српског народа на овим просторима, преноси Срна.

Патријарх Порфирије служио је данас у Братунцу помен за 3.267 Срба у средњем Подрињу и Бирчу које су од 1992. до 1995. године убили припадници муслиманских јединица.

Обележавању више од 30 година од тог злочина присуствовао је и саветник америчког председника Бернс.

Спутњик

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *