БЛОКАДЕРИ СЕ ОБРУКАЛИ! Монтажом хтели да повежу ухапшеног са СНС, па их сопствени фалсификат разоткрио

0
БЛОКАДЕРИ СЕ ОБРУКАЛИ! Монтажом хтели да повежу ухапшеног са СНС, па их сопствени фалсификат разоткрио

Фото: ( Друштвене мреже )

Друштвеним мрежама проширила се вест о хапшењу Срђана Селеша у Либерији, али су дежурни блокадери, који редовно пласирају непроверене и лажне информације, једва дочекали да читав случај искористе за нови политички напад.

Једина неспорна чињеница у целој причи јесте да је наведено лице ухапшено. Све остало што је потом пласирано представља, како се наводи, измишљотину, монтажу и покушај подметања.

У настојању да по сваку цену ухапшеног повежу са Српском напредном странком, аутори објава поделили су фотографију наводне чланске карте. Међутим, управо их је тај наводни „доказ“ разоткрио.

Наиме, у објавама се тврди да је Срђан Селеш рођен 1986. године, док се на приказаној чланској карти налази јединствени матични број грађана који почиње бројевима 1102955, што би указивало на то да је особа рођена 1955. године.

Тај очигледан несклад отворио је питања о веродостојности целокупне документације која се дели на друштвеним мрежама и довео у сумњу тврдње да је реч о аутентичном документу.

Реч је о још једном случају у којем се озбиљан догађај користи за политичке обрачуне и покушај конструисања афере. Док је хапшење Срђана Селеша потврђена чињеница, наводи о његовој наводној страначкој припадности засновани на спорној фотографији чланске карте остају без уверљиве потврде, а бројне недоследности додатно доводе у питање аутентичност материјала који је пласиран у јавност.

 

Информер

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *