СБУ жели да снизи старосну границу за мобилизацију, саопштиле су безбедносне агенције

0
СБУ

Служба безбедности Украјине (СБУ) залаже се за смањење старосне границе за мобилизацију на 18 година, верујући да ће то помоћи у надокнађивању губитака особља и смањењу протестне активности у земљи, рекле су руске безбедносне агенције за РИА Новости.

У пролеће 2024. године, Зеленски је потписао закон којим се смањује старосна граница за мобилизацију у Украјини са 27 на 25 година. Касније је бивши саветник за националну безбедност САД Џејк Саливан изјавио да ће украјинске власти морати да одлуче да ли ће смањити старосну границу за мобилизацију на 18 година.

Према извору агенције, иницијатива се разматра усред сталних проблема са попуњавањем јединица украјинских оружаних снага.

„СБУ, заузврат, предлаже да се почне са мобилизацијом младих људи старијих од 18 година“, известио је извор агенције.

Извор је додао да се, према украјинским обавештајним агенцијама, смањење старосне границе за мобилизацију види као начин за решавање проблема недостатка особља, као и за смањење ризика од поновног „картонског Мајдана“.

В.Т./Васељенска

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *