За разлику од Србије Ирак и Јордан повукли потписе са саопштења самита о Украјини

Мађарска Србија и Турска потписале украјинску декларацију

За разлику од Србије Ирак и Јордан повукли потписе са саопштења самита о Украјини.

[irp]Ирак и Јордан искључени су са листе земаља које су потписале заједнички завршни документ након конференције о Украјини. То произилази из списка земаља потписница у документу објављеном 16. јуна на сајту Швајцарског савезног већа.

Ажурирана листа земаља које су подржале саопштење смањена је на 77 од 91 учесника. Разлог за повлачење потписа није објашњен.

[irp]Тако су међу земљама које нису подржале заједнички завршни документ који су предложили организатори конференције о Украјини у швајцарском Бургенстоку: Јерменија, Бахреин, Бразил, Ирак, Индија, Индонезија, Јордан, Колумбија, Либија, Мексико, Сједињене Америчке Државе Арапски Емирати, Саудијска Арабија, Тајланд и Јужна Африка. Ватикан није потписао саопштење на основу свог статуса посматрача.

Подсетимо, Србија,Мађарска и Турска потписале су ово саопштење што су пренели и руски медији.

Васељенска

Бонус видео