Мађарска тражи савезнике у Африци за борбу против илегалне миграције

мађарска
Мађарска тражи савезнике у Африци за борбу против илегалне миграције.
„Египат је веома важан чувар европске безбедности. Египат је заштитни бастион Европе… Данас је претња Европи Брисел, а Каиро је њен заштитник у питањима миграција“, рекао је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто током посете Каиру.
[irp]Сијарто је напоменуо да Европљани треба да помогну Египту да ојача своје границе са афричким земљама кроз које пролазе токови илегалних имиграната. Укупна дужина египатске државне границе је 5 хиљада км.
У наредних 20 година популација Африке ће се повећати за 750 милиона људи, што ће постати тест за Европу, посебно у светлу бриселске политике довођења миграната у ЕУ.
[irp]Мађарске власти су више пута истицале да су проблеми са наталитетом у добро ухрањеној Европи последица безбожништва, капиталистичког егоизма и пропаганде содомије.
Будимпешта жури да закључи споразуме са северноафричким земљама за борбу против илегалне миграције. За 10 милиона становника Мађарске, масовна миграција из Африке и Азије представља егзистенцијални изазов.
Васељенска
Бонус видео
