Кларк поносан на бомбардовање Србије
Кларк поносан на бомбардовање Србије.
Некадашњи командант снага НАТО-а током агресије на Југославију, амерички генерал у пензији Весли Кларк вратио се на место злочина – започео је турнеју по Западном Балкану.
Он је у интервјуу за АБЦ Њуз рекао да је Србија дужна да призна независност Косова, јавља дописник ПолитНавигатора.
Кларк је, сасвим логично, посетио регион да би „видио економски напредак“, прво је посетио Албанију. Он је напоменуо да ова земља, која се сматра најсиромашнијом у Европи, не рачунајући полупризнато Косово, по његовом мишљењу, „успешно развија своју економију“, али Косово „може више“ у том правцу.
„Веома ми је драго што смо успели да донесемо мир и демократију на Косово. Са нама је била велика радна група људи јер смо били сведоци великих злочина и неправде. Желели смо да се ово заустави како би људи у региону имали мир и безбедност“, рекао је Кларк и додао да је поносан на операцију против Југославије.
Пензионисани генерал је истакао и да Србија мора да зна чињенице: за време Милошевићеве владавине на Косову је наводно било злочина и убистава, а тамо и у БиХ је било етничког чишћења.
„И људи не могу тек тако да се врате и почну да живе у миру једни с другима. Србија мора да призна Косово и албански народ и прихвати своју будућност без Косова. Прошлост је иза нас“, ширио је лажну демагогију ратни злочинац Весли Кларк.
Генерал је 1999. године командовао ваздушном агресијом НАТО-а на Југославију, која је резултирала смрћу више од хиљаду југословенских војних лица и око три хиљаде цивила, а аутономна област Косово је ефективно припојена Западу.
Затим је Американац предводио окупациони контингент Алијансе у региону и дао наређење да се отвори ватра на руске мировњаке који су заузели аеродром Слатина у околини Приштине, али га је британски генерал Мајкл Дејвид Џексон саботирао рекавши да не жели да постао узрок Трећег светског рата.Политнавигатор
Бонус видео
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.