На Земљи је појачана магнетна бура до претпоследњег нивоа јачине

магнетна бура

На Земљи је појачана магнетна бура до претпоследњег нивоа јачине.

Ниво јачине магнетне буре на Земљи порастао је са „јаког“ на „веома јако“, преноси ТАСС позивајући се на изјаву Института за примењену геофизику.

Према подацима мониторинга свемирских временских услова, степен поремећаја магнетног поља Земље достигао је ниво G4 – „веома јако“ на скали од пет показатеља, где је G5 – „екстремно јако“, а G1 – „слабо“.

Ниво G4 подразумева да на Земљи, поред озбиљних сметњи у комуникацијама, могу бити забележени и значајни поремећаји у радио-везама, вишечасовни прекиди сателитске и радио-фреквенцијске навигације. Поларна светлост могла би бити видљива чак и у тропским пределима.

Васељенска

Бонус видео