ТЕРОР БЛОКАДЕРА НА ВАСКРС: Запослени РТС-а држани као таоци, јавни сервис под опсадом

ТЕРОР БЛОКАДЕРА НА ВАСКРС: Запослени РТС-а држани као таоци, јавни сервис под опсадом

ФОТО: Novosti

Шести дан заредом, блокада зграде Радио-телевизије Србије у Таковској улици и на Кошутњаку не јењава. На највећи хришћански празник, Васкрс, запослени РТС-а су онемогућени да уђу у своја радна места, док јавни сервис наставља да емитује програм по измењеној, ограниченој шеми.

Како јављају из РТС-а, због блокаде ни јутрос није емитован Јутарњи програм, а синоћни Дневник почео је са закашњењем и скраћен, без водитеља. Главни и споредни улази у зграду РТС-а потпуно су блокирани, као и више улица у околини Таковска, део Улице Илије Гарашанина, Мајора Тепића, Абeрдaрева, као и Улица кнеза Вишеслава на Кошутњаку.

Запослени, према сопственим сведочењима, изложени су вербалним нападима, притисцима и спречавању нормалног уласка у зграду. Блокадери, уз вувузеле, пиштаљке и скандирање, настављају са блокадом чак и на празник за који су и зараћене стране у Украјини нашле основ за примирје.

РТС се недавно извинио грађанима и верницима јер није у могућности да емитује поноћну и јутарњу васкршњу литургију, како из Храма Светог Саве, тако и католичку мису. Из РТС-а је поднета и званична кривична пријава против НН лица Првом основном јавном тужилаштву у Београду, уз захтев за реаговање међународних институција.

Иако блокадери тврде да је њихов циљ „демократска промена“ и притисак на избор Савета РЕМ-а, све је извесније да грађани блокаду виде као отворену репресију над слободом рада и мишљења. РТС је, по свом мандату, јавни сервис грађана, а они су, на Васкрс, остали без богослужења, вести и информисања.

Док политичке пароле одзвањају, они који желе само да раде ћуте. Јер им се не да да говоре. Чак ни на најсветији дан.

1 thought on “ТЕРОР БЛОКАДЕРА НА ВАСКРС: Запослени РТС-а држани као таоци, јавни сервис под опсадом

  1. По овоме се дефинитивно види да су у питању Сотон-
    ина деца, тренирана у камповима НВО, врло налик на
    кампове Хитлерове СС. Суштина је увод у систем ода-
    бира „Златне милијарде“. Несретници се надају да ће,
    као капои, они бити поштеђени а не знају да су само
    потрошни материјал у џендеризованој ЕУ.

Comments are closed.