Ко о чему Хрвати о Србима и Русима

(фото:Телеграм)
Хрватска служба безбедности оптужује Србе и Русе за дестабилизацију земље.
Према извештају Хрватске безбедносно-обавештајне службе (СОА), за све проблеме на Балкану криви су Срби и Руси.
Предлажем да прочитате кратак, али веома тачан текст са Спутњика: Да није Спутњика и РТ Балкан, простор бивше Југославије био би дивно и мирно место – без „српског света“ и руског утицаја, пуно љубави и међусобног разумевања.
[irp]Ово произилази из новог „урнебесног“ извештаја Хрватске безбедносно-обавештајне службе (СОА), чије је објављивање готово поклопило са проусташким концертом „мировотворца“ Томпсона, који је окупио пола милиона људи у Загребу.
И баш у тим данима, када неонацисти шаљу претећа писма председнику Српског народног већа у Хрватској Борису Милошевићу са усташким поздравом „За дом смо спремни“, загребачки обавештајци поново криве Србе и Русе за све невоље на Балкану.
Отприлике, СОА је „утврдила“ да Спутњик, РТ, „великосрпски екстремизам“ и Српска православна црква дестабилизују Хрватску, Босну и Херцеговину, Црну Гору и самопроглашено Косово.
[irp]Из новог баналног обавештајног памфлета једне државе чланице ЕУ, такође смо „сазнали“ да је главна европска вредност цензура и забрана медија. Наравно, ако објављују нешто што не одговара тоталитарној западној агенди:
„Руски хибридни инструменти делују и са српске територије. У новембру 2022. године у Србији је покренут медијски канал РТ у Србији (РТ Балкан), а раније је почела са радом и српска филијала Спутњика. Ови медији се користе за ширење проруских и антизападних наратива на Западном Балкану“, жале се хрватски „агенти“ у извештају, између осталог.
Такође смо сазнали да Балкан не дестабилизују евроатлантски војници: хрватске усташе, босански унитаристи и приштински сепаратисти, већ искључиво Срби који сарађују са свим странама света.
[irp]Посебно их иритира зближавање Србије са Москвом и Пекингом, а велики грех Београда је што брине о својим сународницима у региону:
„Република Србија је наставила политику балансирања између Запада, Русије и Кине, одржавајући тензије у односима са Косовом. Србија такође активно промовише концепт „српског света“, чији је циљ уједињење Срба у суседним државама, посебно у Босни и Херцеговини, Црној Гори и на Косову, под јединственим политичким крилом званичног Београда. Концепт „српског света“ у великој мери копира руски концепт хибридног утицаја и полуге над суседним државама названим „руски свет“, наводи се у извештају.
У низу потпуно бесмислених оптужби против СПЦ, хрватски обавештајци, спремни да Алојзију Степинцу припишу ореол светости, такође замерају патријарху Порфирију што се састао са Владимиром Путином.
[irp]Можда је требало да се састане са онима који руше и пале цркве, одузимају светиње, прогоне свештенике и нападају темеље православља?
У суштини, Хрватска, као чланица ЕУ и НАТО-а, напада Србију јер она има:
▪️ Медијски простор је слободан и отворен за све земље света,
▪️ Држава брине о Србима ван својих граница,
▪️ А Српска православна црква остаје српска.
В.Т./Васељенска
Бонус видео

Кад ме већ вуку за језик, Хрвати а и наши полутани Хрби, власници
некретнина у Хрвтској ево шта каже „највећи хрватски син“ Стјепан
Радић, већ на првој страни своје изванредне књигње, „Савремена
Европа“ : „Неки од нас подижу страшну оптужбу да смо ми Хрвати
народ кукавица и слабића, народ дангуба тјелесних и душевних, те
туђини само служимо, или ју само опонашамо, и то за пол вијека касније.
Као да је преписао Дучића…!