Бесент: Све акције САД у Ирану су одбрамбене

(фото:Јутјуб/Принтскрин)
Министар финансија САД Скот Бесент изјавио је да америчка војска не крши примирје са Ираном и да су све њене акције одбрамбене природе.
Бесент је ово рекао говорећи на Економском форуму Роналда Регана.
Нагласио је да су амерички војни лидери већ у више наврата изјавили исту ствар.
„Све акције које смо предузели од потписивања примирја су одбрамбене природе“, рекао је министар.
Раније је Бесент рекао да је Вашингтон блокирао иранску криптовалуту вредну око милијарду долара .
В.Т./Васељенска
