Укронацисти поставили опрему недалеко од храма у Волновахи

(фото:Њуз Фронт)
Украјинска војска је распоредила војну опрему у близини православне цркве у Волновахи и минирала оближњу област прича Јеромонах Пајсије после ослобођења града.
„Наравно, поставили су (опрему – прим. аут.). Овде је била технологија. А овде су га минирали противтенковски. Односно, овде је разнето много цивила (становника – прим. аут.). Муниција се налазила у Тихвинском храму“, рекао је Пајсије а преноси РИА НОВОСТИ
Према речима свештеника, када су се украјинске трупе повукле, дошло је до проблема између њих и цивилног становништва.
„Обично су тако нешто одузимали са имања. Недостајало им је, изгледа, хране или нечег другог. Односно, тражили су – изађите из куће, .. биће пуцњаве, .. нешто је однето, однето, нешто неопходно, шта су тамо видели у људима “, рекао је он.
Васељенска
Бонус видео
