Ухапшен једини Србин који живи у Витомирици код Пећи

Man on the chair in Handcuffs. Rear view and Closeup ,Men criminal in handcuffs arrested for crimes. With hands in back,boy prison shackle in the jail violence concept.
Милорад Ђоковић, једини Србин који живи у Витомирици код Пећи и готово 20 година води судски спор за ослобађање узурпиране имовине, ухапшен је због сумње да је наводно извршио ратни злочин, рекла је Срни координатор Канцеларије за повратак у Осојанску котлину Весна Маликовић.
Маликовићева је навела да је Ђоковић члан општинског привременог органа за Пећ са измештеним седиштем у Гораждевцу, да је и пре рата радио у општини Пећ, те да је сасвим извјесно да није починио ратни злочин.
Она истиче да је реч о освети због вођења судског спора за враћање насилно отете имовине у власништву утицајне породице Ђоковић.
Маликовићева је рекла да се Ђоковић тренутно налази у Полицијској станици у Пећи и да је у току његово саслушање.
Специјално тужилаштво самопроглашеног Косова саопштило је да је јутрос у Витомирици код Пећи ухапшен Србин чији су иницијали М.Ђ. због сумње да је 7. маја 1999. године у Пећи починио ратни злочин.
Из Тужилаштва су навели да је тог дана у Пећи убијено деветоро Албанаца, а пет нестало и да је у акцији српске војске и полиције учествовао ухапшени М.Ђ.
РТРС
Бонус видео
